papatya
6 Takipçi

#koska kağıt helva benim için yılların en değişmez şeylerinden biri. O güzel tadı hep aynı güzellikte. Hala delicesine seviyorum. Bu aralar özellikle 3-5 tane birden aldığım doğrudur. Normal abur cuburlara nazaran daha lezzetli geliyor. Koska sessiz sakin yıllardır kalitesi değişmeyen nadide markalardan biri. koska lokumlar, pişmaniyesi ve diğer yöresel tatlıları, pastaları oldukça kaliteli.

  • Koska Koska için
  • 2016-07-18T19:44:22

2 Yorum

cerennoz
2 Takipçi

ah bu kağıt helvalar! dayım #koska da çalışırdı ve her bize gelişinde bana kağıt helva getirirdi. çocukluğumun en güzel anıları ve tatlarından birisidir koska kağıt helva. şimdiki çocuklar pek bilmiyor ama öğretmek gerek :)

fatto
10 Takipçi

kesinlikle kağıt helva denince akla gelen ilk ve tek isim #Koska her zaman taze ve o orta kısımdaki maşrmello her zaman cezbedici

İlgili markaya ait diğer içerikler

Koska
Koska
36 Takipçi

Koska’nın geçmişi 1900’lü yılların başında Denizli’de Hacı Emin Bey’in faaliyet gösterdiği helvacı dükkanına kadar uzanmaktadır. Baba mesleğini sürdüren Halil İbrahim Adil Dindar 1930 yılında oğulları ile birlikte İstanbul’a gelerek Koska semtinde bir dükkan açar, zamanla ürettikleri helva ve tatlıların lezzeti ile ünlenir. Bulundukları semtten dolayı Koska Helvacısı olarak anılmaya başlar ve bu adı marka olarak tescil ettirirler.