omerclb
4 Takipçi
kanada'ya göç hakkında düşünceleriniz

türkiye'de doğduğum için çok mutluyum, bu ülkeyi ve insanlarını seviyorum. yurtdışına çıkmak için kişisel nedenler değil ülkeme faydalı olmak ilk amacım. çünkü türkiye'den yurtdışında göçenlerin (almanya'ya giden eski işçiler hariç) birçoğu buraya yabancılaşıyor. ben ise orada olan ama ülkemizin geride olduğu şeyleri ülkemiz insanına kazandırmak için gitmek istiyorum. kanada, bilim ve teknoloji alanında yatırımlarıyla uzun zamandır büyük gelişim gösteriyor. özgürlükler anlamında da dünyanın en iyilerinden. bu nedenle kendimi yazılım alanında geliştiriyorum. sizce kanda doğru tercih mi?


5 Yorum

dilsahdermi
6 Takipçi

Gitme sebebin çok ama çok güzel ama genelde yurt dışına çıkan eğitim amaçlı bilim akıllı insanlar ya da beyinler diyelim orda yaşadıktan sonra geri dönmüyor ya da hayal ettiği gibi bir ortam olmayınca Türkiye de #kanada gibi yerlerde kalmayı tercih ediyor

selmakrkt
2 Takipçi

kanada'da aile dostlarımız yaşıyor. hayatlarından oldukça memnunlar. gitmeden önce iş bulmakta zorlanırken orada her türlü imkana kavuştular.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Kanada
Kanada
10 Takipçi

Kanada, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Büyüklüğü, Büyük Okyanustan, Kuzey Arktik denizine kadar 9.98 milyon kilometre karedir.