yildiss
5 Takipçi
Nuri Bilge Ceylan'dan bir başyapıt: Ahlat Ağacı
Altın Palmiye ödüllü yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan'ın cannes film festivali'nde ayakta alkışlanan son filmi ahlat ağacı'nı izledim. filmin başrollerinde doğu demirkol, Murat Cemcir, hazar ergüçlü oynuyor. komedi geçmişi olan bu oyuncular tamamen zıt kişiliklerde. çanakkale'nin çan ilçesinde öğretmen bir baba ile sınıf öğretmenliğinden mezun olup memlekete dönen sinan'ın hikayesi anlatılıyor. sinan'ın ilk sahnede kuyumcuyla başlayan diyalogları filmin ne kadar bizden olduğunun ilk işareti. ailesiyle, imamlarla, polis olan arkadaşıyla, haticeyle geçen tüm diyalogları olağanüstü. nuri bilge ceylan filmin senaryosunun ötesinde mükemmel bir fotografik çalışma yapmış. film, son dönemde izlediğim en iyi filmdi. 3 saat sürmesine rağmen bi daha izlemeyi iple çekiyorum. fırsat bulursanız mutlaka izleyin derim.

7 Yorum

cigdem82
269 Takipçi
Nedense bu adamın filmlerini sevemedşm çok ağır işeldiği için sanırkm ama sinemadan anlayanlar severek izliyor
erenkacmaz
2 Takipçi
Cok kaliteli ve tam bir festival havasinda gecen film. Oyunculuklar da harika. Kisacasi bu filmi mutlaka izlemelisiniz.
erenshn
5 Takipçi
filmi götürenin senaryo değil yönetmen olduğunu anlamak için ahlat ağacına bakmak yeterli. tek kelimeyle sanat eseri.
muratbkurt
5 Takipçi
doğu demirkol ve murat cemcir dışında diğer oyuncuların çok az sahnesi var. fakat her sahne mükemmel ve hafızalara kazınacak cinsten diyaloglar içeriyor. mutlaka izlenmeli.
esgy88
2 Takipçi
izleyenlerin bir kısmı çok beğenmiş, bir kısmı sıradan ve sıkıcı bulmuş. herkesin sanatsal sinemadan anlamayacağını düşünürsek normal bi sonuç sanırım.
jasin
0 Takipçi
ben de izledim. şahsen o kadar etkileyici bulmadım. felsefe kitapları okumamış birisi için çok etkileyici olabilir.
gulceefsun
0 Takipçi
O kadar çok etkilendim ki bu filmde farklı farklı birçok konu iç içe Türkiye de gündem ve ülkenin genel hali va o kadarlık mevzu vardı ki bu filmde çok farklı açıdan insanlar ve daha birçok şey #ahlatağacı herkes tarafından izlenmeli

İlgili markaya ait diğer içerikler