smeyye
5 Takipçi
Nescafe Classic'in içeriği ve harmanı
Bana kahveyi sevdiren, kahve alışkanlığı edindiren marka nescafe oldu. eminim ülkedeki kahve severlerin çoğu için bu durum böyledir. Nescafe'den biraz daha uzun kahveleri denediğimde çamurlu su içmiş gibi, daha pahalılarını içtiğimde ise seyreltilmiş nescafe içmiş gibi hissediyorum. bunun nedenini ise biraz araştırma ile çözdüm. Nescafe classic'te iki çeşit kahve çekirdeğinin harmanı kullanılıyor. biri "robusta" denilen ucuz tür, diğeri ise "arabica" denilen pahalı tür. bu iki kahvenin harmanlanmasıyla kendine özgü tadına ulaşıyor. Eğer nescafe ile diğer kahveler arasında farklılık seziyorsanız asıl sebebi muhtemelen budur. Belki arabica daha iyi ve lezzetlidir ama ben bu harmanı seviyorum ve bunu içmeye devam edeceğim.


8 Yorum

Nescafeden vazgeçemiyorum. Diğerleri ağız tadıma uymuyor. Nescafe Gold en sevdiğim, süt tozuyla çok güzel oluyor. Nescafe den hediye olarak termos bardak aldım. çok güzel.
cumcum
230 Takipçi
ben son zamana kadar #Nescafe gold içerdim ama çok pahalandı dedim classic alayım fena değil alıştımda
Classic nescafenin tadı bana acı gelir, aksine starbucks ve mc donaldsın ki de içimi yumuşak. arabica robusta farkını bu şekilde kolaylıkla anlayabiliyoruz sanırım.
melissv
4 Takipçi
birçok kafede satılandan daha güzel nescafenin kahvesi. 100 gramı hala marketlerde 10 lira civarında satılıyor.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Nescafe
Nescafe
146 Takipçi
Nescafé, dünyada hazır kahveyi ilk olarak piyasaya süren kuruluştur. Nestlé'ye ait olan bir hazır kahve markasıdır.