musacankan
8 Takipçi
Ekim ayi Enflasyon aciklandi

Enflasyon Ekim ayinda da bir once ki aya gore yuksek cikti ve rekor kirdi. Enflasyon TUfe de yuzde 25.24 cikti ve yine yuksek cikti. Ozellikle de kislik giyimde enflasyon cok yukseldi. Ayrica Ufe de yani uretici enflasyonu da bi nebze de olsa dustu. Bakalim Kasim ayi icinde dusus olacak mi yoksa yeni bir rekor mu gelicek.


11 Yorum

cigdem82
106 Takipçi

Bu fiyatlar evet dövizle çıktı ama dövizle inmezler demedi demeyin arada hediye gibi %10 indirim diyor başka bir şey yok

eğer #ennflasyon ile mücade edilmeseydi halimiz nasıl olurdu düşünmek bile istemiyorum. market alışverişleri her şeyi gösteriyor zaten.

fgezer
5 Takipçi

ben bu ay enflasyonu iliklerime kadar hissettim. markette mağazada avmde hiçbir şeye yaklaşılmıyordu. geçen sene 20-30 liraya satılan kazaklar 50-60 lira.

berende
5 Takipçi

Markete pazara bakınca zaten insan görüyor insan ne kadar zam yapıldığını herşeye hiçbirşeye düşüş yok malesef dolar ve euro düşük seyir ederken neden indirim yapılmıyor anlamış değilim

burcutefek
5 Takipçi

Kışlıkları alırken herkes çok zorlandı Hatta ben hersene domates sos yapardım ama bu sene yapamadım çünkü domates fiyatları korkunçtu şimdi fiyatlar bakınca çok da değişen birşey yok hala aynı yüksek herşey

aytackalire
3 Takipçi

Zaten bu kadar hayat pahaliligi olmus ama buna gore bence enflasyon hala cok dusuk gorunuyor.

edb
2 Takipçi

etiketlerdeki fiyat artışını doların yükselişine bağladılar. halbuki enflasyon ile döviz kurları arasında çok kısıtlı bir ilişki var. ben gelecek ay da artacağını düşünenlerdenim.

efsane
162 Takipçi

Zaten halk olarak enflasyon oranlarının yüksek çıkacağını çok net biliyorduk

etsc
2 Takipçi

enflasyonla mücade falan hikaye. bu mücadele sayesinde artık öğle ve akşam yemeklerinde sadece noodle yiyorum. teşekkürler türkiye.

emregencer
4 Takipçi

Enflasyon zoe duser gibi bir kac ay. İnsanlarin maaslari cok eridi enflasyona karsi. O yuzden maaslara ciddi zamlar yapilmali.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
493 Takipçi

Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.