arzumokay
7 Takipçi
Luksemburg da Toplu Tasima Ucretsiz
Luksemburg Avrupa da en ferah ulkelerden biri ekonomik acidan. Nufus az ama gelir cok yuksek. Simdi Luksemburg hukumeti toplu tasima da devrim yaparak ucretsiz bir sekile getiriyor. Bilet olayini tamamen kaldiriyorlar ve toplu tasimayi ucretsiz bir sekilde vermeye basliyorlar. Darisi bizim ulkemize.


9 Yorum

ertugrulyuce
241 Takipçi
Az nüfusa normal sen ülkemde bunu yapsan izdiham olur ama trafik rahatlar o zaman daha çok sefer atman lazım direk yine trafik
metedor
5 Takipçi
kişi başına düşen milli gelirir -ki adaletli bir dağıtım mevcut- 80 bin doların üstünde olan lüksemburg'da bedava, türkiye'de değil...
obagci
3 Takipçi
zenginliğin eşit dağıtılmasının doğal bir sonucu. ücretsiz toplu taşıma ülkemizde de olsaydı bunca trafik, bunca arabaya muhtemelen gerek olmaz ve toplu taşıma çok gelişmiş olurdu. darısı başımıza.
hazalk
3 Takipçi
türkiye'de böyle bir taleple sokağa çıkmak vatan haini-terörist adlandırılmak için gayet yeterli. ne halk ister, ne devlet verir böyle bir hakkı.
zafertirnet
6 Takipçi
Ne guzel memleket valla. Yerel yonetimin yapmasi gereken bu. Aslinda sosyal devlet dedigin bu zaten.
esmasare
204 Takipçi
Ülkede ekonomik düzey yüksek herkesin altında araba adamlar nufüs az ama her bireye araba durumu trafik yaptı diye bedava ulaşoö ülkemizde bir hayal edin
ozans
2 Takipçi
tüm dünya devletlerinde halkın parasıyla yapılan ulaşım hizmetlerini halka parayla kullandıran bir anlayış var. lüksemburg istisna olarak kalmaya devam edecektir.
ezgiu
5 Takipçi
tunceli ovacık belediye başkanı fatih maçoğlu da ilçede ulaşımı ücretsiz hale getirmişti. kendisi makam aracıyla dolaşmayı bırakmıştı. biraz zihniyet meselesi sanırım.
tayfuncok
4 Takipçi
Ne guzel bir uygulama keske bizi yonetmeye calisanlar su haberleri bir okusa gorse feyz alsa da bize de yapsa.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
849 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.