jansue
5 Takipçi
uyku saatiyle IQ seviyesi arasındaki ilişki: zeki insanlar...

Uyku saati ile zeka seviyesi arasında bir ilişki olup olmadığı araştırmacıların dikkatini çeken konulardan biriydi uzun zamandır. Konuyla ilgili Londra ekonomi ve politika üniversitesinden psikolog satoshi kanazawa'ya göre zeka ile uyku saati arasında doğru orantı var. Gençler üzerinde yapılan araştırmalardan elde edilen sonuçlarda IQ'su 75'in altında olan insanlar hafta içi 23:45'ten önce uyuyor. IQ'su 90-110 arasında olanlar 00.10'dan önce uyurken, IQ'su 125'in üstünde olanların uyku saati 00.30'u geçiyor.


8 Yorum

tugcei
4 Takipçi

ben bu saatlerin hepsinden daha gec uyuyorum. su yasima kadar ortaya cikardigim tek eser yok. bi saatten sonra sifirlaniyo mu iq acaba :)

eyuksel97
6 Takipçi

buna benzer bilgiler donerdi internette. itibar etmiyordum acikcasi. hafta ici de hafta sonu da 2den once uyumam. iqumun en az 125 mi yani?

cumcum
145 Takipçi

bu aralar uyku sorunu çekiyorum kızımız çok geç yatıyor ertesi sabah erken kalk işe git tekrar gel derken sanırım ben ıq yerlerde

Enteresan bi haber. Bir bag olabilir ama zeka baska bisey. Uyku ile gelisecek bisey mi bilemiyorum.

zeeyneep
8 Takipçi

Bende okulum gereği hep geç uyuyanlardanim Hatta bazen öyle oluyor ki sabahladigim bile oluyor demek ki benim gibiler çok daha yüksek bir zekaya sahip derken seviyor ınsan

songulyasar
6 Takipçi

Valla bende uykuyu cok severim ve uyumak insanin vucudunu tamamen yeniliyor zaten.

dilaraydin
10 Takipçi

türkiye'de insanlarda geç uyuma hastalığı var. öyle herkesten zeka akıyor da değil. inceleme türkiye'de yapılmamıştır muhtemelen.

efeakcai
9 Takipçi

kahve tüketenler mi tüketmeyenler mi? birçok yeri muğlak kalan bir araştırma bence. geç uyuyanlar zeki olacak diye bir şey olamaz.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
499 Takipçi

Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.