sametaysab
4 Takipçi
Hotic konkordato ilan etti
Hotic benimde cok begendigim cok saglam Kaliteli ayakkabi modelleri yapan bir firma. Dun yaoilan aciklama da sirketin son doviz kurlarindan sonra kisa vadeli borclarini odeyemeyecek duzeye gelmesi yuzunde mahkemeye konkordato basvurusu yapti. Yani Hotic firmasi acacak olursak, ben iflas etmek uzereyim ve benden alacaklari olanlari manhkeme karari ile bir kac yil otelemek istiyorum kendimi toparlayana kadar. Sirketlerin boyle iflas erteleme talebi var arkadaslar yasal olarak. Hotic de zor durumda oldugu icin bunu kullanmis.


6 Yorum

Piyasa çok kötü bende kapalıçarşı'da çalışıyorum birçok dükkan kepenk kapattı çalışmıyor umarım en kısa sürede piyasa düzelir yoksa bu şekilde çok firma konkordato ya da diğer bir adıyla iflas açıklayacak.
ceylandere
1 Takipçi
Ben çok üzülüyorum böyle gelişmeler kötü anlamda olarak ilerliyor düşününce #hotic gibi birçok marka şuanda daha kötü seviyelerde izliyor ve malesef diş odaklı bir ülke olmamızdan kaynaklanıyor Biz ham maddemizi kendimiz islesek bu sorunları yaşamayız mesela ama biz ham gönderip Aynı maddeyi işlenmiş 10 katı fazla alıyoruz bu da ekstra zam ekstra enflasyon olarak dönüyor
elifnazbas
4 Takipçi
Aslında tam iflas değil #konkordoto bu bir aşama da iflas öncesi önlem almak gibi birşey oluyor çünkü kriz var ve bazı markalar tamamen dolar ve euro ile iş yaptıkları için bence bu gayet doğal bir sonuç #hotic için bile
Hotic urunleri cok kaliteli. Bu sirketin yasal bir sureci. Yani kapanma falan olmaz. Yine ayni kalite de satisa devam eder.
dilanharber
0 Takipçi
Hoticten aldigim ayakkabilarimi hala ilk gun ki gibi kullanirim. Cok saglam ve kaliteli. Ama uzuldum beb bu habere. Umarim kisa zamanda toparlanirlar.
habibeascak
10 Takipçi
Hotic urunleri cok kaliteli ve hos ve umarim kapanma durumu olmaz cunku binlerce kisi ekmek yiyor buradan.

İlgili markaya ait diğer içerikler

HOTİÇ
HOTİÇ
32 Takipçi
HOTİÇ,modern kadın ve erkeğin yaşam tarzına uygun, dinamik, özgün ve elegan tasarımlar yapan ayakkabı ve aksesuar markasıdır. Tasarımlarında moda ve trendleri günden geceye uzanan yaşam stillerine uyarlayan HOTİÇ, tüm ürünlerinde gerçek deri ve doğal malzemeler kullanmaktadır.