iclises
332 Takipçi
Güneş Projeleri
Güneş panelleri sayesinde enerjinin bir kısmını üretecek Antalya Arena, Bu ayın sonunda açılacakmış.Bu tür projelerin kullanımı, hem içinde yaşadığımız doğa hem de kullanıcının bütçesi açısından oldukça önemli. Bu enerji türü şu an milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Dünya üzerinde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına baktığımızda bir çok gelişmiş ülke bu konuya oldukça önemi gösteriyor ama maalesef ülkemiz bu kaynakların kullanımı konusunda oldukça geri kalmış.Stadın çatısına ortalama 13.000 metrekarelik alana kurulan güneş panelleri stada ek olarak 1,4 megawatt enerji verecek. 33000 izleyici kapasitesi bulunan stad daha fazla güneş paneli yerleştirilebilmesi nedeniyle tam daire şeklinde yapıldı.Güneş enerjisi kullanacak Antalya Arena, yapımı ve kontrollerinin bitiminden sonra eylül aynın sonunda açılacak.

7 Yorum

gulistan55
0 Takipçi
Çok muhteşem ve kıskandıracak tarzda bir stat yapılıyor.Bir Galatasaray taraftarı olarak bizim stat yeni yapılmasına rağmen bu tarz bir sistem kullanılmaması üzücü gerçi bu sistemi boşverin bir çok problemi var maalesef.
ahmet3333
0 Takipçi
Süper hem çok akıllıca hem d eoldukça ekonomik,hem de çevreci bir stad.Daha ne olsun ki insan baska ne ister.Bu kadar güneşi olan ülkeden geç kalınmış bir adım bence.
ismail-33
2 Takipçi
Valla süper bir fikir ve bence de geç kalınmış bir proje ve umarım sahil kentlerinde ki diger stadlar da bu şekilde dizayn ve inşaa edilir.
serenity
0 Takipçi
güneş enerjisi kullanımı harika bir şey. hem ekonomik hem de doğa dostu. bence her yerde bu tarz yapılanmalar olmalı yavaştan da olsa yayılmalı büyük şehirlere.
fatma-33
9 Takipçi
enerji üretmek istedikten sonra böyle güzel fikirli oluşumlar elbette ortaya çıkar keşke nükleer enerji düşünmek yerine böyle farklı kaynaklar üretip doğaya ve yaşamlarımıza zarar vermeden bu işi çözebilsek ülkemiz için de çok faydalı olur.Başarılı buldum şahsen
baran
0 Takipçi
Bu tür projelerin kullanımı ülkemiz için çok faydalı bence. hem elektrik tüketiminin azaltılması konusunda çok çok faydalı olacaktır. bence bu tarz projelerin sürekli kullanılması gerekiyor
cigdem82
269 Takipçi
ooo ne görsel o öyle mükemmel hem de güneş enerjisinden faydalancak mükemmel valla helal olsuun bu tarz güzellikler ekonomiye de katkı sağlayacaktır

İlgili markaya ait diğer içerikler