ibrahimselcuk
9 Takipçi
Fas'ta Öldürülen Kadın Turist Cinayetinin Arkasında Deaş mı Var?
Fas'ta kamp yapan birisi Danimarka diğeri Norveç vatandaşı olan iki kadın turisti önce vahşice öldürerek sonra cinayet anlarının videosunu internette yayınlayan azılı saldırganlar an itibariyle yakalandı. Saldırgan kişilerin DEAŞ bağlantısı olduğu belirtilirken, yayınlanmış olan videoda 'Hajin'deki kardeşlerimizin intikamı' ifadeleri dikkat çekmiştir. Tutuklanan üç kişiden birinin abisinin yaptığı açıklamada, kardeşinin aslında normal biri olduğunu fakat son zamanlarda radikalleştiğini söyledi. Abi, "Eğitimi yoktu ve beynini yıkadılar. Yaşananların İslam'la ilgisi yok. Benim kardeşim bunu yaptıysa ölmeli. Bu kabul edilemez." şeklinde ifadelerini kullandı.


11 Yorum

Ya biliyorsunuz bu ülkeler karışık ne diye kamp falan yapıyorsunuz kadınlardaki cesarette deli cesareti ben bu halimle korkuyorum bu tarz ülkelere seyahat etmeye.
bu olayın ardında deaş mı var bilmem ama deaş'ın arkasında kesinlikle Amerika gibi bir güç var ve ne zaman müslümanlarla ilgili önemli kararlar verilecek olsa böyle olaylar çıkıyor yok işidciler yok deaşçılar kafa kesiyor kamuoyunda kötü bir imajı olan müslümanlar daha da kötü bir imaja büründürülüyor ve sonucunda yine olan suçsuz masum insanlara oluyor yazık çok yazık.
bengus
0 Takipçi
konu deaş olunca herkes ılımlı müslüman oluyor. deaş elbette kötü ancak biz müslümanlar da dünyanın hiçbir yerinde hoşgörülü olmayı başaramıyor.
metinseyrek
0 Takipçi
Bende okudum dun haberler de ve tam bi vahset. Boyle bir sey nasil olur insan cok sasiyor gercektende.
barbour
0 Takipçi
birilerinin ya da bir şeylerin intikamını kalkıp iki masum insandan almak nasıl bir mantıktır aklım almıyor. bu kafalar yaşadığı sürece batıya doğu arasındaki uçurum hiç kapanmayacak.
cesai
1 Takipçi
fas normalde turistlere iyi davranılan, aşırılığın pek olmadığı bir ülke. bu tür olaylar turizme dayalı zayıf ekonomilerine ve imajlarına ciddi zarar verir.
juicy
2 Takipçi
eski fransız sömürgelerinde deaş'a katılım diğer bütün müslüman ülkelerden çok oluyor. zavallı kadınlar suçsuz günahsız öldüler.
Yaşanan olaylar aslında tam bir sonuca ulaşmadı mesela deaş meselesi kapandı gibi ama neden oluştu nasıl oldu diye çok araştırma yapılmadı bununla beraber deaş bence hala devam.devam.eden bir yapi
diyarbulutlu
4 Takipçi
Deaş ya da diğer adıyla #işid çoğu ülkede varlığını sürdürüyor özellikle Suriye de bence varlıkları tam bitmedi sonucu nasıl oluyor bilmiyorum ama bu cinayet de onların parmağı olabilir
zelihabaltug
6 Takipçi
Hem nasıl öldürüp birde bunu vahsi bir şekilde videoya çekiyorlar anlamıyorum insanlar böyle davranışları hangi mantığa sığdırarak yapıyor anlamıyorum ucunda kim varsa var yapan canı bu gerçek
tariksimav
5 Takipçi
Bu araplar kadar vahsi insanlar yok ve hala bizi yonetenler bunun farkina varamadilar ama is isten gecmis olucak.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
2869 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.