arasibrahim
3 Takipçi
Eski Mustesardan Dolarin Yukselis Nedenleri???
Geçtiğimiz günlerde okuduğum bir çok haberde doların çok daha fazla değer kazanacağını birçok yerde denk gelerek üzüldüm eski musteşarin verdiği röportajda ise doların yükseliş nedenlerini genel hatlarıyla açıklamıştı.özellikle Son günlerde Bizim Rusya dan alacağımız s400 uçakları ve Abd nin bu konuda benden alacaksınız Rusya dan almayın yaklaşımı ise doların değer kazanmasını hızını artırdı zamanında ABD den istediğimiz uçakları bize vermeyen şimdi ise yaptığımız alışverişe bile burnunu sokarak ekonomik saldırıya gecen ABD her fırsatı değerlendiriyor katma değer indirimini de Türkiye den kaldırdı onlardan aldığımız Tüm ürünler artık gelismekte olan ülkeler kısmına yapılan imtiyazlardan da cikarildi.tabiki sadece #s400 den kaynaklanmaktadır dalgalanma yok aynı zamanda enflasyon ,üretim de ki sıkıntılarımız ve ülkemizin para biriminin ki dünya çapında buna csd deniyor değer kaybetmesi diş yatirimciyi da yavaş yavaş piyasadan çekilme eğilimi göstermesine neden oluyor...Bunu ne zaman anlarız bilemiyorum ama dışa daha az bağımlı Hatta kendi kendine yeten Hatta dışarıya daha çok ürün veren bir ülke konumuna geçersek ancak o zaman hiç bir ülkenin yaklaşımı Bizim piyasamizi bozamaz ...tarım teknoloji sanayi gıda ve daha birçok alanda yapmamız gereken kendimizi geliştirip kendimiz üretmek dışa bağımlı olmamak ...

4 Yorum

fahretkalan
2 Takipçi
Dolarin yukselmesi gayet normal. Son buyume rakamlarini Devlet kurumu Tuik acikladi ve ulkemiz son ceyrek de yuzde 3 daralmis.
aysell63
265 Takipçi
Eğer dedikodular çıkarsa yandık seçim sonrası 10 tl den bahsediliyor inşallah masal hikayedir
kenankck
5 Takipçi
çok basit bir hesaplama ile doların neden yüksek olduğunu, türk lirasının neden değersiz olduğunu anlamak mümkün. ne yazık ki finansal okuryazarlık çok zayıf ülkemizde.
yasartoran
4 Takipçi
Adam dogrulari soyleyip dile getirdigi icin gorevi birakmak zorunda kaldi ve hala ekonomi cokuste diyor ama kulak asan yok.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
849 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.