ersendasas
6 Takipçi
Kdv ve Otv indirimleri Basladi

Dun Ekonomi Bakani Berat Albayrak yeni acikladigi piyasaya destek paketi ile bir cok sektorde vergi indirimine gidildi. Konut satislarinda Kdv yuzde 18’den yuzde 8 indi. Mobilya da yuzde 18 den yuzde 8 indi, beyaz esya da otv sifirlandi. 1600 cc alti otomobiller de ort yuzde 15 puan dustu. Ticari araclarda kdv yuzde 1 dustu. Bu adimlad piyasayi hareketlendiricek ve canlandiracak adimlar oldu.


7 Yorum

cumcum
145 Takipçi

Konutta ne kadar indirim olsa da kredi faizleri bu boyutlarda iken bizim gibi geliri düşük kesim ev mev alamaz

sakiragas
0 Takipçi

Piyasayi rahatlatan guzel ama gec kalinmis bir adim bu. Umarim devami gelir ve vatandasin sirtinda ki vergi yuku de duser.

melikegocen
5 Takipçi

Tam da beyaz esya almayi planliyordum. Soyle bir hafta sonra indirimler piyasaya dussun oyle gidip alayim.

Ozellikle de insaat ve otomobil piyasasi durdumu hersey duruyor. O yuzden hareketlenmeli bu kampanya ile.

bahayilmaz
2 Takipçi

Sıfır arabayı alan kesim zaten çok az hadi aldı diyelim biraz kredi çekmeye çalışsa üç katı ödeme durumu var neden böyle bir borca girsin ki ikinci el daha cazip oluyor bu durumda Bence canlandirmaz ki bu indirim geçici ıkı aylık

makbulesu
3 Takipçi

Mobilyalar da da yapılmış bu indirim ama ben online olarak baktığımda öyle bir indirim açıkçası tam olarak göremedim insan düşünüyor açıkçası şuanda ki iki aylık bir indirim insanlar ne kadar ve nasıl faydalanacak ben çok işe yarayacağını düşünmüyorum açıkçası

uonder
2 Takipçi

istedikleri kadar sektörlere özel vergi indirimi yapabilirler. nasıl olsa vatandaşta elektirik su doğalgaz faturalarını ödedikten sonra bir şey alacak para kalmıyor.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
481 Takipçi

Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.