tgcvrl
9 Takipçi
Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun!
Her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü ya da diğer adıyla Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun sevgili kadınlar! Geçtiğimiz 1 yıl yine kadınlarımızın ezildiği, kadın cinayetlerinin gündemden düşmediği bir yıl oldu. Maalesef bugüne de bir kadın cinayetiyle girdik. Gelişmiş toplumları daha ileri taşıyan cinsiyet eşitliği ve kadınların iş gücüne katılımı noktasında ne yazık ki yine ilerleme sağlanamadı! Bu yıl ve bundan sonraki yıllarda kadınlar olarak daha fazla birlik ve beraberlik içinde olmalı, cinsiyet eşitliğini ve adaleti bu ülkede tesis etmenin yolunu aramalı, kadın emekçilerimizin erkeklerle aynı haklara sahip olması noktasında da ısrarcı olmalıyız.

11 Yorum

cumcum
183 Takipçi
Kadınların hakkını ödeme şansımız yok anamız bacımız karımız kızımız onlar
saddog
1 Takipçi
Ülkemizin en büyük sorunlarından biri kuşkusuz cinsiyet eşitliği. Bırakın tüm canlıların eşit olmasını, biz bunu bile henüz aşabilmişiz değiliz.
nejo
1 Takipçi
ülkemizde bir türlü doğru algılanamayan, siyasetin eline malzeme olmaktan kurtulamayan bir gün. maalesef görünen o ki yine değişen bir şey olmayacak.
Türkiye'deki en büyük sıkıntılardan biri halen kadınların hayata tam olarak katılamıyor olması. Bunu aşarsak kesinlikle daha yaşanılır bir ülke olacağız ama çok zor, çook.
hamidy
0 Takipçi
bir kadın olarak bu cinayetler toplu bir şekilde tepki göstermenin zamanının geldiğini düşünüyorum. maalesef özellikle anadoluda bu bilinç gelişmiyor.
afifeyilmazz
0 Takipçi
Kadınlara yapılan zulüm malesef bitmek bilmiyor bununla beraber Çanakkale kepez belediyesinin kadınlar günü için yaptığı Program da sadece erkeklerin konuşmacı olması da baya manidar Şaka gibi birşey ya
tahirbayer
0 Takipçi
#kadınlargunu sadece birlikte kadınların sesini duyurmaya çalışması Hatta bu gün için ölen kadınların da istemediği birşey çünkü kadınlar hergün güçlü ve değeri olmalı
nazimkayra
0 Takipçi
Her sene kadına şiddet boşanma yüzünden kabullenilmeyen erkek tavırları cinayetler o kadr fazla oldu ki bu ülkemizde kadınlara özel yasaların daha hızlı ve caydırıcı olarak çıkması gerektiğini düşünüyorum çok ama çok önemli bu
furkanguc
0 Takipçi
Taksim de kadinlarin yurumesine izin verilmemesi ve polis mudahelesi disinda gayet guzel bir kadinlar gunu oldu.
seheratik
2 Takipçi
En guzel gunumuz herkese tum bayanlara kutlu mutlu olsun. Ayakta durabilen her kadina selam olsun.
efsane
207 Takipçi
Kadına şiddet ne yazık ki ayyuka çıkmış durumda iken tek güne kutlama sığdırmak pek samimi gelmiyor

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
850 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.