ayseoz
5 Takipçi
doritos ile meksika nachos
mısır cipsinin anavatanının meksika olduğunu bilmeyen yoktur. ben de meksika yemeklerine bu aralar ilgiliyim. nachos, bildiğimiz doritosun daha afili hale getirilmişi. farklı çeşitleri yapılabiliyor. ben doritosu, kavrulmuş et ve peynir ile fırınladıktan sonra üzerine domates ve kırmızı soğanla yaptığım salatayla servis yaptım. fotoğrafını bile çekmeye kalmadan 3-4 dakikada tabak bu hale geldi. denemenizi tavsiye ederim. akşam sohbetlerine, çaylara, arkadaş toplantılarına lezzetli bir ikramlık olur.

6 Yorum

seyhansae
2 Takipçi
Ben klasik #doritos sevenlerdenim çok acı yedigim zaman beni rahatsız ediyor ve sonra kendimi iyi hissetmediğim için tercihimi klasik ya da peynirli den yana kullanırım ama eminim. Bu da çok lezzetlidir sevenlere
cems
2 Takipçi
doritos dip soslar satılıyordu bi dönem. sonradan kalktı. onlarla da lezzetli oluyordu. bu da yapması kolay bir şeye benziyor. deneyeceğim.
kamurankavci
0 Takipçi
Ozellikle de mac izlerken ya da keyifli bir film izlerken mutlaka icecek ile birlikte bolca #doritos olur evde ve keyfimize keyif katariz.
mtoq
3 Takipçi
yapması basit görünüyor ama fırınlanınca cips çıtırlığını kaybeder diye düşünüyorum. fırsat bulursam deneyeceğim.
berkb
0 Takipçi
mısır unlu tortilla ekmeğini doritos gibi dilimleyip fırınlayınca doritos gibi oluyor. üzerine de ne koyarsanız koyun. kız arkadaşım yapıyor. fantastik bi lezzet!

İlgili markaya ait diğer içerikler

Doritos
Doritos
41 Takipçi
Doritos, patates cipsi markası olup, PepsiCo'nun Frito-Lay şirketine aittir. Diğerlerinden farkı, Doritos tortilla cips markasıdır ve genellikle Meksika ve İspanyolca konuşan ülkelerde popülerdir. 1994 yılında Frito-Lay tarafından hakları alınmıştır. Tırtıklı, kuru kızarmış, baharatlı ve taco baharatlı, nachos peynirli, hot spice acı biberli çeşitleri vardır.