adayilmaz
36 Takipçi
Doğalgaz-Elektrik ve Su Faturası Sorunsalı
Arkadaşlar ben uzun zamandır ailemden ayrı İstanbul'da arkadaşımla yaşamaktayım ve her ikimizde çalışıyoruz ve gündüz evde değiliz çoğu zaman akşam eve geçmemiz 9'u buluyor ama son 2 aydır o kadra çok fatura geliyor ki artık isyan eder olduk. Bu ay gelen; Doğalgaz:190 Elektrik:102 Su: 47 Düşünün yani evde o kadar kısa süre geçirmemize rağmen dünya fatura geliyor acaba bizle mi alakalı bir sorun var sizlerin faturalar ne alemde lütfen yazın da bizde ona göre bi önlem almaya ya da kabullenmeye çalışalım:(


21 Yorum

Valla biz 5 kişik bir aileyiz ve bizim de faturalarımız tavan yapmış durumda Doğalgaz; 259 elektrik; 143 su :89 ne olacak böyle bilmiyoruz.
oo sizinkiler iyiymiş bize sırf doğalgaz 314 tl geldi elektrik ve su faturası gelmedi sanırım daha gelince onları da yazarım aynen durumlar çok vahim kepçeyle zam yapıp çay kaşığı ile indirim yapıyorlar çok bişey yapmış gibi de heryerde bas bas bağırıp söylüyorlar.
feyzaalbayrak
21 Takipçi
bizim fatura sizin ki kadar çok gelmedi ama evet geçen seneye göre fiyatlarda artma var ama benden size tavsiye akşam saatlerinde elektrik kullanın o zaman tarife fiyatı daha düşük oluyor mesela ben çamaşır bulaşık makinesini saat 23:00 ile 05:00 arası çalıştırmaya özen gösteriyorum ciddi anlamda fatura tutarını etkiliyor.
eceseckin
3 Takipçi
Valla ne kadar dikkat etsek de bir türlü faturaya etki etmiyor evde küçük bebeğim olduğu için doğalgaz sürekli açık ve 400'den daha aşağı fatura gelmiyor elektrik derseniz 150-200 arası bi su normal 50-80 arası geliyor böyle giderse ücretli iznim biter bitmez çalışmaya başlamam gerekecek.
asil
0 Takipçi
Faturalar yüzünden kan ağlıyoruz kime sorsam şikayetçi bizde de tablo aynı özellikle doğalgaz ve elektrik aldı başını gidiyor toplamda 350-400'den aşağı fatura gelmiyor o da gün içinde işlte olmadığımız için hiç açmadığımız halde.
Bizim ev 3+1 ve evde çocuklar olduğu için tüm petekler açık ve doğalgaz faturası 400'den aşağı gelmiyor. Elektrik de 150-200 arası valla sırf faturalara çalışıyoruz desek yeridir Allah ödeme gücü versin yoksa halimiz harap.
En iyisi bizim gibi soba yakmak valla diğer türlü faturalar el yakıyor en düşük gelen elektrik fatursaı 100 lira o da fırın,saç kurutması falan kullanılmıyor.
aysinseker
3 Takipçi
En güzeli öğrencilik biz yurtta ne kadar fatura gelmiş hiç bilmiyoruz ama çok da sıcak olmuyor odalar o da ayrı mevzu.
Bizde kalabalık bir aileyiz ve evimiz 3+1 110 m2 gelen faturalar ise; Doğalgaz;270 Elektrik: 180 (bazen küsartı da olabiliyor) Su: 120 tl evde bir kişinin maaşı neredeyse faturalar ve mutfak giderlerine gidiyor hayat artık inanılmaz pahalı tek başına ev geçindiren insanlara Allah kolaylık versin.
gultekinumut
1 Takipçi
Daha bugun geldi elektrik faturam ve tuketim tutarim 80 lira ama vergiler ve dagitim bedeli ile rakam 145 lira olarak geldi. Yarisi vergi ve bos.
cigdem82
269 Takipçi
Vallahi bize doğalgaz 440 elektrik 97 su 40 tl geldi 2,5 kişiyiz bu iyi günlerimiz daha da artar Mart seçiminden sonra
esmai
1 Takipçi
2 ay önce gelen tutarın 2 katı geliyor. ne hale soktular milleti. ödeyemiyoruz artık. yeter.
ouzunlu
3 Takipçi
ben yalnız yaşıyorum. her ay 25 lira gelen elektirik faturam 50 lira geldi. kime sorsam 2 katı ya da daha fazla gelmiş.
deryaburaa
2 Takipçi
Bizde eşimle iki kişiyiz çocuk falan yok doğru düzgün evde değiliz ama özellikle elektirikli faturası 70 altında gelmiyor buzdolabı dışında çalışan birşey yok birde geceden geceye kombi malum.oda elektrik ile çalışıyor bizde anlamıyoruz
burakaysu
8 Takipçi
Tek kişi çalışan bir aile için gerçekten de çok zor ekonomi biraz düzelir ise belki bunlarda değişir daha iyiye gider aklıma başka hicbirsey gelmiyor.çünkü bizde aynı durumdayız
senolyures
4 Takipçi
Faturalardan dagitim hizmet bedeli adi altinda o kadar ciddi rakamlar kesiliyor ve kimse mudahele etmiyor. Haftasonu Cnn de enerji bakanina bu soru soruldu, Bakan algi operasyonu yapiyorlar diyip enerji dagitim sirketlerini korudu surekli. Bir tane vatandastan yana cumle kurmadi adamlar.
durudurulay
16 Takipçi
Bizde de durumlar pek iç açıcı değil geçen sene 120 gelen doğalgaz faturamız busene 250'den aşağı gelmedi üstelik evimiz 2+1 85 m2 yani çok da büyük değil.
zeyzey
0 Takipçi
geçen ay 350 tl doğalgaz 132 tl'de elektrik faturası geldi neyseki bu ay Allah yardım etti havalar sıcak gitti hiç doğalgaz yakmadık sayılır bakalım birkaç güne gelir fatura.
mertyuksel
9 Takipçi
Doğalgaz:135 elektrik: 72 su:41 2 kişi yaşıyoruz ve gündüzleri çalıştığımız için sırf akşam kullanımlarıyla gelen miktarlar bunlar umarım daha fazla zam gelmez yoksa herkes sobalı hayata geri dönecek.
selimtekin
0 Takipçi
Bizim faturalarda geçen seneye göre tavan yaptı geçen sene 45-50 arası gelen elektrik faturası bu sene 110-150 arası geliyor her geçen gün hayat daha zorlaşıyor tek başına ev geçindirmek artık neredeyse imkansız denilebilir.
ozoz
534 Takipçi
açıkçası bir incelet derim çok yüksek gelmiş

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
2571 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.