berra
6 Takipçi
E-nabız nedir? E-nabız nasıl kullanılır?

Devlet hizmetlerinin internet ortamına geçmesiyle hayatımıza giren e-nabız, en kapsamlı, en faydalı ama en az bilinen hizmetlerden. Ailemde kronik hastalığı olan kişiler olması nedeniyle çıktığı zamandan beri aktif olarak kullanıyorum. Bu nedenle bilgi ve tecrübelerime dayanarak e-nabız nedir ve e-nabız nasıl kullanılır sorularına cevap vermek istiyorum. E-Nabız nedir? Türkiye’nin neresinde olursanız olun herhangi bir hastanede olduğunuz tedavi, muayene, tahlil, röntgen, rapor vb. sağlık bilgilerinizin kaydedilmesi ve hekimler ile vatandaşların erişimine sunulmasıdır. Bu sayede hangi hastanede muayene olduğunuz farketmeksizin sağlık durumunuz kaydedilir, başka bir hastane veya hekimde muayene olmanız halinde de görülebilir. Vatandaşlar, hasta hakları ve kişisel verilerin gizliliği gibi nedenlerle sağlık bilgilerini süreli ya da kısıtlı olarak paylaşabilir. Bu hizmet ile vatandaşların teşhis ve tedavi kalitelerinin artırılması hedeflenmiştir. Bunlara ek olarak vatandaşlar tansiyon, şeker, kilo bilgilerini kaydederek takibini yapabilir. E-nabız nasıl kullanılır? E-nabız hizmetinden yararlanmak için enabiz.gov.tr adresinden e-devlet ya da e-imza ile giriş yaparak kullanım koşullarını okuyup onaylayarak profilinizi oluşturmalısınız. Profilinizi oluşturduktan sonra son hastane randevularınızı, muayene bilgilerinizi görebileceksiniz. E-nabız güvenli mi? Devletimizin kontrol ve teşvikiyle, Sağlık Bakanlığı himayesinde vatandaşların hizmetine açılan e-nabız sistemi son derece güvenlidir. Tüm bilgileriniz sağlık bakanlığı altyapısında saklanır ve hiçbir sağlık kuruluşuyla sizin izniniz olmadan paylaşılmaz.


8 Yorum

eserbakras
0 Takipçi

Bugun gidip bende edevlet sifremi alicam ve telefonuma indircem cunku bir cok hizmet artik bir tikla ulasilabilir durumda.

ertugrulyuce
225 Takipçi

açıkçası bir kaç kez denemişliğim var ama bir türlü anlamadım tahlillerimin hepsi gözükmüyor reçetelerim yok ne bileyim biraz daha çalışılması lazım sanki

gbodur
0 Takipçi

Daha önce milyonlarca vatandaşın kimlik bilgileri internette dolaştı. bu nedenle bu tür hizmetlere güvenmek zor benim için. Kullanmasına kullanıyorum ama her bilgimi de paylaşmıyorum.

ytas
0 Takipçi

E-devlet uygulamalarından belki de en yararlısı e-nabız. ben geçen seneden beri aktif olarak kullanıyorum. büyük kolaylık.

gulenyazmas
5 Takipçi

Ben girdim ve kullandim gayette mantikli bisey olmus. Butun saglik bilgilerinizi en son tetkiklerinizi raporlarinizi sonuclarinizi hepsini goruyorsunuz.

cenkturyas
0 Takipçi

Ben edevlet kullaniyorum ama hic gormedim. Acaba sadece web uzerinden mi giriliyor ki anlamadim simdi.

theniz
0 Takipçi

e nabız kullanmaya başlamadım, açıkçası nasıl kullanıldığını da bilmiyordum. artık kullanacağım sanırım. gerçekten faydalı bir uygulama.

efsane
162 Takipçi

kullanamadım bu sistemi güncel değil bence üzerinde çalışılması lazım

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
481 Takipçi

Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.