arkinguclu
12 Takipçi
Bedelli askerlik klavuzu Yayımlandı
Birçok erkeğin beklediği bedelli askerlik ile ilgili bedelli askerlik klavuzu asal.msb.gov.tr adresinden yayımlandı. O kadar yoğun bir talep oldu ki Milli Savunma Bakanlığı'nın sitesi çöktü.Şuan site açılmıyor ama ilerleyen zamanlarda deneyebilirsiniz mutlaka düzelmiş olacaktır. başvuru Peki Bedelli askerlik başvurusu ne zaman başlayacak? Bedelli askerlerin 21 gün sürecek eğitimi hangi birliklerde yapacaklarına yönelik taslak çalışma yapıldı. Burdur, Manisa, Sivas, Antalya, Erzincan,Tokat, Amasya ve Bilecik'teki Piyade ve Topçu Er Eğitim Tugay ve Alay Komutanlıkları planlamaya alınmıştır. Yüksek oranda başvuru olması durumunda ise celp dönemlerinin her ay yapılması planlanmaktadır. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyenler yasanın Resmi Gazetede yayımlanmasından itibaren 3 ay içerisinde başvuru yapacaklar. Kasım ayında kesin başvuru sayısının netleşmesi beklenmektedir.


19 Yorum

saresenocak
9 Takipçi
Benim kuzenimde bedelli askerliği dört gözle bekliyordu bakalım ona neresi çıkacak? bu eğitim işini sevdim ben ama en azından askerlik nasıl bir duygu tatsınlar öle parayı verip köşeye çekilmekle olmuyor bu işler anlasınlar.
muratguner
3 Takipçi
valla kadınlara konuşması kolay kendileri gidip bir o ortamı görüp yaşasalar akılları gider o derece manyak bir yer askerlik yapan bir erkek olarak söylüyorum bunları hem de uzun dönem, o yüzden bence bilmediğiniz şeylerde çok fazla yorum yapmayın.
bende kaç saattir uğraşıyorum bir türlü site açılmıyor vay arkadaş ne çok bekliyormuşuz bu haberi bende şaşırdım bu kadar çok talep olacağını sanmamıştım.
Benim erkek arkadaşımda bedelli askerlikten yararlanacak umarım bir aksilik olmaz ben şimdiden 21 gün ayrılığa bile ağlarken birde uzun dönem yapanların ailelerine Allah sabır versin. Askerlik zor bir şey beklemek daha da zordur.
nasıl adaletsiz bir sistem parası olanlar bedelli askerlik yapıyor,parası olmayan insanlar ise doğuda her gün ölümü bekleyerek nöbet tutuyor bunu en iyi benim gibi abisi doğuda askerlik yapanlar anlar. Ben bedelli askerliğe karşıyım herkes eşit şartlarda askerlik yapmalı.
aysinseker
3 Takipçi
erkekliğin en zor olayı bu askerlik valla askerlikten de yırtıyorlar ya bende buna üzülüyorum zaten biz kadınlar çekiyorduk tüm çilesini..
Benim abim geçen sene gitti paşa paşa yaptı geldi ben bedelli askerlik olayına karşıyım erkeklerin askerlik yaşayıp biraz hizaya gelmesinden yanayım.
cicooo
375 Takipçi
öyle bir kroki yapmışlar ki görseniz hayır yazılı olsa ne olurdu millet bir bakıyor eee ben neresindeyim diyor ilk önce
metinsezginer
1 Takipçi
Benim vatanımın gencecik evlatları gitsin pkk ile aferinde Suriyeli kuvvetlerle çatışsın. Ama parası olan yurdumun yiğit erkekleri 21 gün askerlikle yırtsın. Ne ala memleket
damlakaya
2 Takipçi
Keşke rakam daha yüksek olsaydı veya daha düzgün bir gelire göre dağılım.
elifunlu
4 Takipçi
Eşimde yıllardır bedelli askerliği bekliyordu fırsat bizim için çok iyi oldu sonunda kanunda çıktı çok sevindik
yusufhatak
2 Takipçi
İyi ki zamaninda gidip kisa donem askerigimi yaptim ve buyuk bir sorunu da aradan cikarmis oldum.
demetalbas
3 Takipçi
Bence bedelli askerlik cok yanlis bisey. Kisa donem var ve insanlari da okumaya tesvik eden bir sistem.
aysell63
599 Takipçi
Efsane tablo yapmışlar aslında her şey açık yine de zorlayacak bence gidenleri

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
2868 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.