Memnuniyet.net
Marka Değerlendirme
Anketi

Anketimize katılın!

Memnuniyet.net içerisinde bulunan markaların kategorilerinde en iyilerini seçmek için düzenlediğimiz anketimize katılın. Tüm kategorilerdeki markalara puan verebilirsiniz. Fakat bir markaya sadece bir sefer oy kullanabilirsiniz. Oylamalar sonucunda kategorisinde birinci olan markalar açıklanacaktır.


Danone: Danone taze sütlü ürünleri ve içecekleri ile tanınan,Fransa merkezli çok uluslu şirketdir.

Eker: Eker Süt Ürünleri, 1977 yılında Altan Eker ve Aykut Kutay tarafından Bursa’da Eker Çiftliği içindeki küçük bir imalathanede yoğurt ve ayran üretimi yapmak amacıyla kuruldu.Ürünlerinin ana başlıkları ayran, yoğurt, sütlü tatlılar, beyaz peynir, kaşar peyniri, kaymak, tereyağı, kefir, pastörize süt ve UHT süttür.

Ekici: Ekici Peynir, 1957 yılından beri sadece peynir üreterek tüketicilerini kaliteli ve lezzetli peynirlerle buluşturmaktadır.Bugün Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında toplam 42.000 m2’lik alanda, günlük 400 ton süt işleme kapasitesine sahip olan Ekici Peynir, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı Türkiye’nin en büyük ilk 1000 şirketi arasındadır.

Kaanlar: KAANLAR GIDA, Kaanlar ürünleri üreticileri ile birlikte 2001 yılının 5. Ayında Trabzon Yenimahalle’de 140 metrekare kiraladığımız dükkânda ticari faaliyetine başlamıştır. Ardından 80 metrekare soğuk hava deposu kuruldu. 2 pazarlamacı ve 1 depo sorumlusu ile işe başlanıldı.

Kay Süt: Türkiye'de süt deyince akla gelen marka olan 'ilk'lerin öncüsü Kay Süt, yarım yağlı uht sütü,ekonomik poşet sütü,uht keçi sütünü ve 125 ml’lik aromalı uht sütü ilk kez piyasaya sürerek tüketicilerin sağlığını herkesten çok düşündüğünü gösteriyor.

Kebir: Vakfıkebir’e yatırım yapıp önce Vakfıkebir için sonra Türkiye için çalışan ve Vakfıkebir yöresinden toplanan yöreye özgü sütlerden uluslararası standartlar altındaki hijyenik koşullarda gerçek Vakfıkebir ürünleri üreten, tek marka Kebir

Mis Süt: 1976 yılında Ülkedeki ilk kurulan UHT süt fabrikalarından biridir. Güvenli ürün ve kaliteden asla ödün vermeden hizmet verir.

Muratbey: Yarım yüzyıla yakın geçmişe sahip Muratbey, tecrübesiyle sütün Türkiye'deki gelişimine yön veren sayılı firmalar arasında yer almaktadır. 30 bin metrekare kapalı alana sahip üretim tesisi, 300 çalışanı ve günde 700 ton süt işleme kapasitesi ile her gün Türkiye çapında 15 bin satış noktasına ulaşmakta ve daha fazla sayıdaki insanın sağlıklı sütle üretilmiş sağlıklı ürünler tüketmesini sağlamayı amaçlamaktadır.

Pınar Gıda: Kurulduğu yıl olan 1973 tarihinden bu yana tüketicilerinin kaliteli tercihi olan ve gıda sektöründe liderliğini sürdüren PINAR, süt, et, su ürün gamında farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan ürünlerle çok geniş ürün yelpazesine sahip bir markadır.

Sek Süt: SEK; Türkiye'de süt üretiminin gelişmesini sağlamak ve tüketiciye en kaliteli, sağlıklı, hijyenik doğal ürünler sunmak amacıyla 1963 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı olarak kurulmuştur. İlk pastörize sütü üretti. Bu aynı zamanda Türkiye'de pastörize edilmiş ilk gıda ürünüydü.

Sütaş: Sütaş 1975 yılında Bursa'nın Karacabey ilçesinin Uluabat köyünde kuruldu. Kurulduğu tarihteki günlük süt işleme kapasitesi 5 ton olan Sütaş, bugün Karacabey tesislerinde 1.200 ton, Aksaray tesislerinde 1.400 ton olmak üzere günlük toplam 2.600 ton süt işleme kapasitesine sahiptir.

Tahsildaroğlu: Önce küçük bir bakkal dükkanında başlayan öykü, ardından birinci kuşak dede Kerim Bey’in girişimci ruhuyla sürüyor. Kerim Bey’in peynir toptancılığına başlamasıyla birlikte aile sektörle tanışıyor.Türkiye’nin çeşitli yörelerinden peynir alıp satmaya çalışan aile, istenen kalitede peynir bulmakta zorlanıyor. Bunun üzerine radikal bir kararla, Çanakkale’nin Ezine ilçesinde günlük 6 ton sütle mandıracılık yapıp peynir üretmeye başlıyorlar.

Teksüt: Yüksek ahlaki değerler çerçevesinde, vazgeçilmez kalite prensiplerimiz ile yenilikçi, çağdaş, teknolojide güncel, damak tadında geleneksel değerleri benimsemek ve müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutan bir markadır. Kalite ve yenilikten ödün vermeden hizmet vermeye devam ediyor.

Ünal Peynircilik: 1952 yılından günümüze kadar, üç kuşaktır Tekirdağ iline bağlı Malkara ilçesinde Süt ve Süt ürünleri imalatı sektöründe faaliyet göstermektedir.Kurulduğu ilk günden beri imalathanesini, her geçen gün yenileneyen ve modernleştiren, halen 5000 m2'si kapalı olmak üzere toplam 14000 m2 alanda günlük 450 ton çiğ süt işleme kapasitesine sahip modern bir tesis haline getirilmiştir.

Yörsan: Yörsan, 1964 yılında Sebahattin, İzzettin ve Şerafettin Yörük tarafından Ankara`da Yörükler Ltd. Şti. adıyla kurulan, günümüzde Balıkesir, Susurluk merkezli süt ve süt ürünleri şirketidir.