Memnuniyet.net
Marka Değerlendirme
Anketi

Anketimize katılın!

Memnuniyet.net içerisinde bulunan markaların kategorilerinde en iyilerini seçmek için düzenlediğimiz anketimize katılın. Tüm kategorilerdeki markalara puan verebilirsiniz. Fakat bir markaya sadece bir sefer oy kullanabilirsiniz. Oylamalar sonucunda kategorisinde birinci olan markalar açıklanacaktır.


Marks and Spencer: Dünyada milyonlarca insan tarafından bilinen ve sevilen Marks & Spencer, yüksek kalitede modayı, şık ev dekorasyonu seçeneklerini, ödüllü gıda bölümünü beğenilerinize sunuyor.

Zara: Zara İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası. 1975 yılında Arteixo, Galiçya'da Amancio Ortega ve Rosalía Mera tarafından kuruldu. Mağazaları genelde büyük alanlar üzerine kurulmaktadır.

Batik: Batik,120+ mağazasıyla dünyanın en yeni moda trendlerini özgün tasarımlarıyla koleksiyonlarına taşıyarak cesur, özgür ve stil sahibi kadınlara sunmaktadır.

Bershka: Bershka İspanya merkezli hazır giyim ve aksesuar markası. Inditex bünyesinde 1998 yılı Nisan ayında hedef kitlesi gençler olarak hayata geçti. 31 Temmuz 2012 itibarı ile Türkiye'de 27 olmak üzere, toplamda 64 ülkede 910 mağazası vardır.

Forever New: 2006 yılında Avustralya'da kurulan Forever New, bugün 7 ülkede 250'ye yakın mağazasıyla geniş bir ağa sahip. Markanın feminen koleksiyonları moda başkentlerindeki trendlerden ilham alınarak tasarlanıyor.

H&M: H & M Hennes & Mauritz AB bir İsveçli uluslararası perakende giyim firması. Hazır giyim sektöründe faaliyet gösteren şirket erkek, kadın, gençler ve çocuklar için giyim eşyası üretmektedir.

Herry: 1992 yılında İstanbul’da kurulan Herry, ilk mağazasını açarak sektördeki yerini aldı. Herry modern çizgisi, farklı tarzı ve kalitesini çağdaş kadının aradığı şıklık ve sadelik ile birleştirerek günlük hayata adapte eden bir tarz yakalamıştır.

İpekyol: Ipekyol, Twist ve Machka markaları ile 130’un üzerinde mağazasında yüzbinlerce kadının farklı beğenilerine seslenen Ayaydın&Miroglio Grup, Türk hazır giyim sektörünün saygın ve köklü kurumlarından biridir.

Koton: Koton, yaklaşık 8.500'den fazla çalışanı ve 275'i Türkiye'de 159'u yurt dışında olmak üzere toplam 434 mağaza ile 28 ülkede bulunan ve merkezi İstanbul olan mağazalar zinciridir.

Mango: Punto Fa, S.L., veya MANGO, Barcelona, Katalonya'da kurulmuş ağırlıklı olarak kadın giyim olmak üzere erkek giyim ve moda aksesuarları gibi ürünleri bulunan şirket. Isak Andic ve Nahman Andic kardeşler tarafından kurulmuştur.

Oxxo: İlk OXXO, 1993 yılında İstanbul'un ilk alışveriş merkezi olan Galleria'da açıldı.Ürünler tamamen Türkiye tasarımlı, %95'i Türkiye üretimli.

Park Bravo: ParkBravo; Kamil Özçoban tarafından 1970 yılında, Ankara'da "Dolfin" adıyla kuruldu. 1984 yılında şirket merkezi İstanbul'a taşındı ve ünvanı "ParkBravo" olarak değiştirildi. 45 yıllık geçmişiyle Türk modasında önemli bir yeri olan ParkBravo, değişen Türk kadınının farkında.

Pull and Bear: İspanya merkezli Narón, Galicia'da kurulmuş giyim ve moda aksesuarları markası. 1986 yılında New Wear, S.A. ismiyle kurulmuştur. Mağazalarının yanı sıra eylül 2011 itibariyle internet üzerinden satış yapmaya başlamıştır.

Tiffany&Tomato: Tiffany&Tomato; şehirli, eğitimli, modern, sosyal hayatı olan gençlere ve genç yaşayan herkese hitap eden; günün trendlerini benimseyen ve gençliğin modasına yön veren bir dünya markasıdır.90’lı yıllardan günümüze damgasını vuran marka, fast fashion dinamiklerine ayak uydurarak sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Twist: Çağdaş, rahat, genç tasarımlarla oluşturulan Twist, her zaman ve her yerde kullanılabilecek modellerle özgürlüğü simgeliyor. Twist, kent dinamiğine uyum sağlayan renkli ve canlı koleksiyonlarında ruhunu özgür bırakan, klişelerden uzak kadının tarzını yansıtıyor.

LC Waikiki: 1985 yılında Fransa’da doğan LC Waikiki, 1997 yılında bugünkü LC Waikiki Mağazacılık tarafından satın alındı. Koleksiyonları ve mağazacılık anlayışıyla birçok markaya örnek oluşturan ve ulaşılabilir modanın adresi olan LC Waikiki, büyüme serüvenini, 16 yıldır bir Türk markası olarak LC Waikiki Mağazacılık çatısı altında sürdürüyor.