Memnuniyet.net
Marka Değerlendirme
Anketi

Anketimize katılın!

Memnuniyet.net içerisinde bulunan markaların kategorilerinde en iyilerini seçmek için düzenlediğimiz anketimize katılın. Tüm kategorilerdeki markalara puan verebilirsiniz. Fakat bir markaya sadece bir sefer oy kullanabilirsiniz. Oylamalar sonucunda kategorisinde birinci olan markalar açıklanacaktır.


Coca Cola: Amerika Birleşik Devletleri kökenli, karamelize şekerle tatlandırılmış, alkolsüz içecek markası.Dünyada en fazla tüketilen meşrubat olan Coca-Cola uluslararası araştırma ajansı Interbrandin sıralamasında 2005-2015 yılında dünyanın en pahalı markası olarak tanındı.

Fanta: Fanta, The Coca-Cola Company firmasının ürettiği ve ilk kez 1940'ta Almanya'da tanıtılan meyveli meşrubat markasıdır.Fanta ilk Nazi Almanyası'nda, II. Dünya Savaşı'nın ortalarında Coca Cola Company tarafından üretilmiştir.

Fruko: Türkiye'nin sosyal gazozu 1967 yılında PepsiCo'ya şişeleme hizmeti veren Tamek Gıda tarafından üretilmeye başlanan Fruko Gazoz'un marka hakları, 2002 Mart ayından itibaren PepsiCo International'a devredildi.

Pepsi: Pepsi, 1903 yılında ABD'de yaratılmış,PepsiCo tarafından üretilen dünyada en popüler alkolsüz içecek markasından biridir.

Schweppes: Schweppes Alman asıllı isviçreli bilim insanı Johann Jacob Schweppenin adı ile bağlıdır. Jacob Schweppe ilk kez soda üretimini gerçekleştirdi ve 1783 yılında Cenevre'de Schweppes şirketini kurdu. Bu şirket dünyada ilk soda üreten şirket oldu. 1969 yılında, Schweppes Cadbury ile birleşti, 2008 yılında Dr Pepper Snapple Group'un bünyesine geçti. Avrupa ülkelerinde Dr Pepperle beraber üretim hakkı The Coca-Cola Companyye aittdir.

Sprite: Sprite, limon ve misket limonu aromalı bir gazozdur. Kafein içermez. The Coca-Cola Company tarafından 1961'den beri üretilmektedir.

Çamlıca Gazoz : Çamlıca Gazoz, Türkiye kökenli, gazlı alkolsüz içecek markası. İlk olarak Ekrem ve Nazif Erkli tarafından kurulan Çamlıca Alkolsüz İçecek Sanayi şirketi tarafından üretilmiştir. Erkli Kardeşler, Çamlıca Gazoz ile İstanbul'daki ilk gazoz üretimini 1946 yılında Kadıköy'de gerçekleştirmiştir.

Uludağ Gazoz: Maden suyu (doğal mineralli su) ve alkolsüz içecek sektöründe köklü bir kuruluş olarak faaliyet gösteren ve içecek sektöründe bir dünya markası olma yolunda ilerleyen Uludağ İçecek, tüm tasarım, geliştirme, üretim, depolama, satış ve dağıtım faaliyetlerini düzenli ve sistematik bir şekilde sürdürmektedir.

Yedigün: Yedigün, İspanya kökenli,farklı meyvelerden hazırlanan meşrubatdır.Türkiyede "Yedigün" ismi ile satılan markanın tüm dünyada orijinal adı "Mirinda" dır. "Mirinda" kelmesi Esperantocadan "takdire layik" ve "harika" anlamına geliyor.