Memnuniyet.net
Marka Değerlendirme
Anketi

Anketimize katılın!

Memnuniyet.net içerisinde bulunan markaların kategorilerinde en iyilerini seçmek için düzenlediğimiz anketimize katılın. Tüm kategorilerdeki markalara puan verebilirsiniz. Fakat bir markaya sadece bir sefer oy kullanabilirsiniz. Oylamalar sonucunda kategorisinde birinci olan markalar açıklanacaktır.


Cheetos: Eğlencenin vazgeçilmezi, kıpır kıpır atıştırmalık Cheetos 1997 tarihinde Piyasaya sürüldü ve yıllardır keyifle tercih ediliyor.

Cipso: Türkiye'nin yerli patates cipsi Cipso. Pek çok çeşidiyle evlerimizdeki yerini alıyor , ince ince kıyılmış patates ile ketçap ve baharatı buluşturup muhteşem tatlar ortaya çıkarıyor.

Doritos: Doritos, patates cipsi markası olup, PepsiCo'nun Frito-Lay şirketine aittir. Diğerlerinden farkı, Doritos tortilla cips markasıdır ve genellikle Meksika ve İspanyolca konuşan ülkelerde popülerdir. 1994 yılında Frito-Lay tarafından hakları alınmıştır. Tırtıklı, kuru kızarmış, baharatlı ve taco baharatlı, nachos peynirli, hot spice acı biberli çeşitleri vardır.

Fritolay: Frito-Lay; mısır, patates cipsi ve buna benzer aperatif yiyeceklerin üretim ve pazarlamasını yapan firma. PepsiCo'nun bir yan kuruluşudur. En bilinen ürünleri; mısır cipsi olarak Fritos, peynir aromalı cipslerden Cheetos, çeşnili hamur cipslerinden Doritos ve Tortitos, patates cipsi temelinde Ruffles, Walkers ve Lay's ile krakerde Rold Gold markalarıdır.

Lays: Lay's PepsiCo'nun Frito-Lay şirketinin sahibi olduğu bir cips markasıdır. 1932 yılında kuruldu. Lay's cipsleri 1965'ten bu yana PepsiCo'nun sahibi olduğu bir şirket olan Frito-Lay'in bir parçası olarak pazarlandı.

Patos: Cips keyfinde farklılık arayanların ilk tercihi. Eşsiz çeşitleriyle ve keyifli şekileriyle heyecanlı bir atıştırma deneyimi sunuyor... Hem göze hem damağa hitap ediyor ...

Pringles: Pringles, Kellogg Company şirketinin sahip olduğu, aperatif yiyecekler üreten bir şirket.Dünyanın en büyük patates cipsi markasıdır.Genellikle ürünleri pirinç, buğday ve mısır temellidir, patates oranı neredeyse sıfır olduğundan çoğu kez eleştirilmiştir. 1967 yılında Amerikalı Fred Baur tarafından yaratıldı.1967-2012 yıllar arasında Procter & Gamblein markası oldu.

Ruffles: Ruffles, PepsiCo'nun Frito-Lay şirketinin sahibi olduğu bir cips markasıdır. 1958 yılında Frito-Lay tarafından hakları alınmıştır.Tırtıklı patates cipsi üretir. Sloganı, Ruffles'la hayatı enlerde yaşadır. Birleşik Krallık'da McCoy's adıyla üretilir. Türkiye'de de satılır.