abai
2 Takipçi
eristik diyalektik (haklı çıkma sanatı)

insan psikolojisinin derinliklerine inen filozoflara her zaman hayran kalmışımdır. schopenhauer bunu birkaç adım ileri taşıyor ve örneklerle bir tartışmada haklı çıkmanın inceliklerini anlatıyor. kitap oldukça ince, ancak içinde bir hazine var.günlük hayatın basitliğine biraz karmaşık kaçıyor, bu nedenle her sayfayı üst üste okumak zorunda kalıyorum anlamak için ama nihayetine anlaşılıyor. felsefe severlere tavsiye ederim.


  • Kitap Kitap için
  • 2018-02-11T22:44:36

5 Yorum

dilsahdermi
6 Takipçi

Insan ilişkileri ve insana hitap eden insanların özellikle bu tarz kitap okumaları artı ilgilerini olur çünkü üslup ve olayları bir yerden yakalamak ve karşı gelmek size çok şey kazandirabilir

Kişisel gelişim kitabı ama felsefik düşüncelerle anlatıyor olayları biraz karışık olsa da sonucunda pekçok şey öğrenmiş oluyorsunuz.

ceyhunkisla
1 Takipçi

Aslinda bakarsaniz kitap okumayi cok severim ama okudugum kitaplar biraz daha hafif ve anlasilir olmali.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Kitap
Kitap
76 Takipçi

Kitap, bir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış yani ciltlenmiş, üzeri baskılı sayfaların toplamıdır.Kitap, bir kenarından birleştirilerek dışına kapak takılmış yani ciltlenmiş, (kâğıt, parşömen vb. malzemeden üretilmiş) üzeri baskılı sayfaların toplamıdır.