keremsansli
6 Takipçi
2019 Yılında Sigara Fiyatları Artacak mı Düşecek mi?
2019 yılının gelmesiyle beraber pek çok ürüne zam gelmeye başladı. Hatta 1 Ocak 2019 itibariyle alkole yapılan zamlar bayağı ses getirdi ve hala tartışmalar devam ediyor bu konuda. Şimdi de sigara için zam yapılacak mı konusu gündemde. Bir yandan ÖTV artışı ile sigaraya zam beklenilmekte bir yandan da Resmi Gazete'de yayınlanan "asgari maktu vergi" ile ilgili değişiklik fiyatlarda indirim yaşanabileceğini gündeme getirdi. Peki arkadaşlar bu tartışmanın sonu sizce nereye gidecek sizce fiyatlar düşecek mi yoksa artacak mı? Bence makul fiyatta arttırılırsa güzel olur çünkü sigara içilme oranına göre dünyada ilk 10'da yer alıyoruz. Bu da gelecek nesiller açısından güzel bir durum değil umarım önümüzdeki senelerde sağlık konusunda daha bilinçli bir ülke oluruz ve sigara konusunda gerekli hassasiyeti gösterir kullanma oranını daha aşağılara çekebiliriz.


10 Yorum

tolgasaylak
0 Takipçi
ben bunu bilir bunu söylerim eğer sigara tiryakisiyseniz öyle zam gelmesi falan sizi etkilemiyorum 50 lira da olsa alıyor insan bu nedenle faiş fiyatlar yerine makul fiyatlar getirilmeli sigaraya yoksa olna kesemize oluyor zam yapınca dünya sıralamasındaki yerimiz değişmiyor aksine millet dertten daha çok içiyor da içiyor...
aysinseker
3 Takipçi
Umarım çok fazla şişirmezler fiyatları çünkü sigara içenler bilir önemli olan parası değildir, lütfen bu sebeple yok sigara içen oranını düşürmek için böyle yol izliyoruz falan palavralarını bıraksınlar ve daha çözüm odaklı çalışsınlar.
cigdem82
160 Takipçi
Bence de sigaraya zam yapmak demek içenlerin çnğne geçmek değil 10 da olsa olıyorlar 20 de ama bu zamlar başka başka şeylere de yansıyor
ozlemdo
2 Takipçi
devletin sağlık harcamalarının önemli bir kısmı sigaradan kaynaklı hastalıklar nedeniyle oluşuyor. bu nedenle sigara fiyatlarının düşmesini beklemek yanlış olur.
Sigara fiyatları şu an makul bir seviyede. bunun üstü de altı da gereksiz şu aşamada. Artması kaçak sigarayı, azalması ulaşmayı kolaylaştırır.
devranbilir
5 Takipçi
Devlet aldigi ithal gumruk vergisinden vazgecmis yani sigaralarin aslinda fiyatinin ortalama 4-5 lira dusmesi gerekiyor.
gorselyaman
5 Takipçi
Eger ki sigara fiyatlari daha da duserse alimi daha kolay olacagi icin bence fiyatlar hic inmemeli.
esmasare
183 Takipçi
Artsa da artmasa da en içer kimse de bunun çnğne geçmiş olmaz poşeti paralı yapmak gibi alan yine alıyor almayan almıypr
salihnedim
1 Takipçi
Valla bence de daha da artsin ve alim gucu daha dussun sigara da. Ne kadar zor ulasim olursa o kadar iyi bu illete.

İlgili markaya ait diğer içerikler

Haberler
Haberler
753 Takipçi
Günlük olarak gündemdeki haberler yayınlanır ve paylaşımı sağlanır.